O kyusho

Kyusho

 

Kyusho-jitsu (zkráceně Kyusho) je bojové umění, které používá vitální body našeho těla. Tyto poznatky o reakci člověka na jednotlivé body na těle vycházejí za znalostí čínské medicíny, která je stará mnoho tisíc let. Více níže - Historie Kyusho. Pro Kyusho-jitsu existuje mnoho názvů (např. Dim-mak), další podobná označení nebo názvy bojových umění mají stejný základ -> využívají vitálních bodů na lidském těle k sebeobraně a pacifikaci útočníka. Na základě znalostí o vitálních bodech je možné použití těchto znalostí v oborech -> humálních/zdravotních, bojových/obranných, intimních/sexuálních a dále pro relaxační techniky a masáže.

sebeobrana – zdraví a masáže – policejní praktiky – práce s energií – intimní praktiky

Toto je pět základních směrů, kterými se Kyusho-Vyšší Brod a České Budějovice. Na hodinách se nejčastěji vyučuje sebeobrana pak následuje ozdravné a zdravotní praktiky spojené s masáží a akupresurou. Policejní praktiky, práce s energií a intimní praktiky jsou speciální lekce a na žádost studentů/zájemců o tyto poznatky, pak se lekce vypisují individuálně.

Lidské tělo je zázračné složení kůže, svalů, kostí a orgánů s cevními a nervovými tkáněmi, které zajišťují výživu a neurologocikými impulsy spolu s životně důležitými funkcemi. Studium Kyusho je nauka o používání a osvojení znalostí o vitálních bodech pro zvýšení účinnosti vlivu a možností v mnoha oblastech lidského života. 


 

   
   

 

     Techniky Kyusho-Jitsu               

 

 
             

 


•AKUPRESURA ČÍNSKÁ PŘÍRODNÍ LÉČBA

 

   

 

 

VÍTE, CO JE AKUPRESURA? Je to více než 4 000 let stará čínská účinná přírodní léčba, která se dnes studuje    na celém světě.Využívá "podivuhodná" místa na lidském těle zvaná aktivní body, zóny a plošky, které prostřednictvím nervové soustavy mají spojení s příslušnými orgány lidského těla. Podrážděním těchto míst tlakem nebo masáží možno léčebně působit na funkční stav příslušného orgánu. AKUPRESURA se provádí pomocí tlaku v místech, které odpovídají aktivním bodům.  

Čti dál ... AKUPUNKTURA NA CESTY 

 


                    Feng shuej a 5 elementů

 

 

 

Znalosti o působení všeho, co nás obklopuje a o vědomém utváření našeho prostředí jsou staré jako lidstvo samo. Základní zákonitosti, podle nichž celý náš svět funguje, jsou v Číně, v zemi, odkud feng shuej pochází, samozřejmě stejné jako u nás.


I stavitelé našich chrámů a zakladatelé klášterů, hradů či vládních sídel jistě dobře věděli, jak tato architektonická díla optimálně a co nejpůsobivěji umístit.

Jak již bylo řečeno, každý z nás jistě dobře zná ten pocit, že někde je mu dobře a jinde tomu je naopak. Tuto skutečnost můžeme brát jako holý fakt, anebo si můžeme začít klást otázky typu: Čím to? A já vám zde mohu slíbit, že pokud si budete podobné otázky klást, pokusím se je zodpovědět.

čti dál !!!!  5 elementů      

Kyusho Vyšší Brod  2024