image1 image1 image1

Úvod

Vítejte na stránkách Kyusho Vyšší Brod

 

                                          

                           

Kyusho-jitsu (zkráceně Kyusho) je bojové umění, které používá vitální body našeho těla. Tyto poznatky o reakci člověka na jednotlivé body na těle vycházejí za znalostí čínské medicíny, která je stará mnoho tisíc let. Více níže - Historie Kyusho. Pro Kyusho-jitsu existuje mnoho názvů (např. Dim-mak), další podobná označení nebo názvy bojových umění mají stejný základ -> využívají vitálních bodů na lidském těle k sebeobraně a pacifikaci útočníka. Na základě znalostí o vitálních bodech je možné použití těchto znalostí v oborech -> humálních/zdravotních, bojových/obranných, intimních/sexuálních a dále pro relaxační techniky a masáže.

sebeobrana – zdraví a masáže – policejní praktiky – práce s energií – intimní praktiky

Toto je pět základních směrů, kterými se Kyusho-Vyšší Brod a České Budějovice. Na hodinách se nejčastěji vyučuje sebeobrana pak následuje ozdravné a zdravotní praktiky spojené s masáží a akupresurou. Policejní praktiky, práce s energií a intimní praktiky jsou speciální lekce a na žádost studentů/zájemců o tyto poznatky, pak se lekce vypisují individuálně.

Lidské tělo je zázračné složení kůže, svalů, kostí a orgánů s cevními a nervovými tkáněmi, které zajišťují výživu a neurologocikými impulsy spolu s životně důležitými funkcemi. Studium Kyusho je nauka o používání a osvojení znalostí o vitálních bodech pro zvýšení účinnosti vlivu a možností v mnoha oblastech lidského života

 

 Pokud máte chuť si Kyusho vyzkoušet kontaktujte nás.

                      

Kyusho Vyšší Brod  2024